Ana sayfa / Banka / Yapı Kredi Bankası / Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

Yapı Kredi esnek hesap sizlerin nakit ihtiyaçlarının üzerine çıkan durumlarda devreye giren bir yapıya sahiptir. Nakit ihtiyaçlarınızın karşılanması sonrasında elinizde nakit sorununun olması, sizlerin zor durumda kalmasına neden olacaktır. Bu sorunların önüne geçmek ve anlık olarak gerçekleşen nakit ihtiyacını karşılamak için bu hesabı hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Halk arasında “artı hesap” olarak bilinen bu olanak Yapı Kredi müşterilerine özel olarak sunulmaktadır. Yapı kredi esnek hesap özellikleri ile nakit ihtiyaçlarınızı ve kredi kartı ödemelerinizi kolayca yapabilir, sonrasında yansıtılan faizle birlikte geri ödenebilir. Yapı Kredi bankası tarafından lanse edilen bu hizmet, faiz karşılığında verilmektedir. Ancak sonrasında bu faizlerin ödenmesi için farklı planlar yapılabilmektedir. Bu sayede kişinin düzenli bir ödeme periyotu belirlemesi sağlanır.

Bu hesap düzenli gelir sahibi kişilere sağlanmaktadır. Bankalar hemen her hizmet karşılığında ödeme güvencesi istemektedir. Bu güvence verilmediği sürece, kişinin bu gibi sonradan ödemeli hizmetlerden faydalanması mümkün olmayacaktır. Bu hesabın tanımlanması için maaşınızı ilgili bankadan almanız daha faydalı olacaktır. Bu sayede bankanın güvence metodu daha ileri seviyelere ulaşacaktır. Yapı Kredi esnek hesap başvuru sürecinde kişinin aylık geliri de önem arz etmektedir. Bu gelirin düzeyine göre kişinin harcama hakları tanımlanmaktadır. Bu bir vadesiz nakit hesabına tanımlanmaktadır. Yani nakit hesabınızda para olmadığı takdirde bu hesaptan aktarma yapabileceğiniz bir olanak sunulmaktadır. Kredi kartının kullanım mantığına benzer bir süreç size sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir!  Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?

Yapı kredi esnek hesap için ilk olarak başvuru yapmanız ve onay sürecini beklemeniz gerekmektedir. Bu konuyu da ilgili paragrafta anlatacağız. Bu hesabın genel özelliklerini sizlerle paylaşalım. Yapı Kredi esnek hesap için belirtilen özellikler şunlardır:

 • “Kredili Vadesiz Tasarruf Hesabı” olarak geçmektedir.
 • Kredi kartı, fatura ve nakit ihtiyaçlarınızı talimat dahilinde bu hesaptan karşılayabilirsiniz.
 • Her borçlanma için farklı faiz uygulamaları yer almaktadır. Bu hesabı Yapı Kredi internet şube üzerinden yapabilirsiniz.
 • Önceden belirlenen esnek hesap limiti için harcamalarınız uygun görülür. Bu limiti aşan harcamalara olanak verilmez.
 • Bakiye olmadığı takdirde hesabınızdan harcama yaparsanız, hesap bakiyeniz (bağlı olan hesap) eksi tutarına düşecektir.
 • Borçlu olunması durumunda hesaba yatırılan para, tam olarak bakiyeden kesilmektedir. Bunun kurtuluşu yoktur.
 • Sadece borçlu bulunulan dönem için faiz ödemesi yapılmaktadır.
 • Alışverişlerinizde de bu hesabı kullanabilirsiniz. Bunun için bağlı olduğu TL kartını kullanmanız yeterli olacaktır.
 • 3 ayda bir olabilecek şekilde toplam faiz ödemesi yapılabilmektedir. Bu sayede düzenli ve rahat ödeme süreçleri hedeflenir.

İlginizi Çekebilir!  Kredi Faizleri Düşecek Mi 2018

Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Bu olanaklardan yani Yapı Kredi esnek hesap fırsatlarından faydalanmanız için illa ki şubeye giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan başvurular içinde yine ilgili şubeye çağrılırsınız. Bu başvuruda eğer maaşlı bir çalışansanız şubeye giderken götürmeniz gereken evraklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Son alınan maaşa dair “maaş bordrosu”
 • Eğer maaş bordrosu alamıyorsanız, ücret belgesi ve şirkette yetkili kişinin Noter onaylı tasdik belgesi ve evrak imzası,
 • Kimliğiniz

Eğer serbest meslek ortamında çalışıyorsanız veya kendi işinizi yapıyorsanız, bu durumda kendinizi kanıtlamanız ve gelirinizi ortaya koymanız için farklı evraklar götürmeniz gerekmektedir. Serbest meslek çalışanları için gerekli evraklar şu şekildedir.

 • Gelir Belgesi
 • Kimlikleriniz
 • Ticari Kimlik Bilgileriniz

Bu unsurları en yakın Yapı Kredi şubesine götürerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Sonrasında tarafınıza telefon veya SMS ile onay bilgisi paylaşan bir bilgilendirme yapılacaktır.

 

- Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Business Card Ticari Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir? başlıklı makalemizde yapı kredi business ve yapı kredi ticari kredi kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir