Ana sayfa / Banka / Yapı Kredi Bankası / Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi için Yapı Kredi Bankası’nı tercih edecek olan tüketiciler 120 ay vadeye kadar hizmet alabilmektedir. Bununla beraber Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları da sabitlenmiştir. Diğer bankalarla karşılaştırıldığı zaman oldukça uygun faiz oranları sunan bankanın ev kredilerinde bazı ek ücretlendirmeler bulunmaktadır. Aylık taksit tutarıyla beraber toplam ödeme tutarını rahatlıkla öğrenirken kredilendirme oranı, teminat, yıllık maliyet oranı ve ödenecek toplam faiz miktarı gibi tüm bilgileri yapacağınız başvuruların ardından öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranları 2019

Ev sahibi olmak amacıyla Yapı Kredi’ye başvurduğunuz zaman %1,89 faiz oranı üzerinden hizmet alırsınız. Başlangıçta tek sefere mahsus olmak üzere %0,5 tahsis ücreti alınırken yine başlangıçta tek seferlik ekspertiz ücreti talep edilmektedir. Son olarak taşınmaz rehin ücreti de tek sefere mahsus olmak üzere banka tarafından tahsil edilmektedir. Zorunlu çapraz ürünlerle beraber hayat sigortası ve diğer ücretlerle beraber bankanın aylık eşit taksitli ödeme tiplerinden birini tercih etmeniz yeterlidir.

O halde Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları bu şekilde iken krediyle ilgili başvuru evraklarının neler olduğu da bilinmelidir. Öncelikle satın alınacak konuta ait olan tapunun fotokopisi başta olmak üzere;

  • Gelir belgesi
  • Nüfus cüzdanı
  • Son 3 aya ait olan telefon, su ya da elektrik faturası bankaya başvuru sırasında sunulmalıdır.

Yapı Kredi Konut Kredisi Özellikleri

Bankanın konut kredileriyle ilgili aşağıdaki özellikler sıralanmaktadır;

  • En çok 120 ay vade ile konut kredisi alınabilir.
  • %80’in üzerindeki kullanımlarda, alınan konutun ekspertiz değerine bakılarak %100’üne kadar ek konut teminatı değerlendirilmektedir.
  • Vade sonundaki azami yaş 70 ile sınırlandırılmıştır.
  • Talep eden tüketiciler bu kredide ara ödemeler yapabilir.
  • Yine talebe göre kredilerin kalan ödemeleri, belirlenen zamandan önce yapılabilmektedir.
  • Tek başına ev kredisi alamayanlar ortak olarak konut kredisi alabilmektedir.

Bu bilgilere ek olarak www.yapikredi.com.tr üzerinden anlık başvurular yapılabilmektedir. Web sitesi üzerinden Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları hakkında da aynı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ya da mobil şubeden ve internet üzerinden de günün her saati konut kredisi başvurusu yapılabilmektedir. Dilerseniz Yapı Kredi müşteri hizmetleri üzerinden de bilgi alabilir ve genel süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde Yapı Kredi 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir