Ana sayfa / Banka / Yapı Kredi Bankası / Yapı Kredi World Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi World Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi, köklü geçmişi ile Türk özel bankaları arasında önemli bir konumdadır ve Yapı Kredi World kart başvurusu yapılarak bu bankanın ayrıcalıklı kredi kartından yararlanmak mümkündür. Farklı kampanyalar rüzenleyen, nakit para seçenekleri sunan kart olarak bilinen World başvurusu için Yapı Kredi’nin şubelerine gidilmesi ya da telefon bankacılığının aranması yeterlidir. Ayrıca internet bankacılığı ile de Yapı Kredi World kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir. Yapı kredi bankası bünyesindeki World Card’ın resmi internet sitesi üzerinden de kredi kartı başvuru yapılabilmektedir. Başvuru için tek yapılması gereken, World Card resmi internet sitesindeki başvuru bölümünün tıklanmasıdır. Bunun ardından doldurulması gereken bir form çıkmaktadır. Bu formdaki bilgilerin tamamı eksiksiz olarak doldurulmalıdır. “Başvur” kısmının tıklanması ile de kayıt tamamlanmaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Artık Yapı Kredi World kart başvurusu SMS ile de yapılabilmektedir. Bu işlem için tek yapılması gerkeken, cep telefonunun mesaj bölümüne girilmesi, “WORLD” yazdıktan sonra boşluk bırakılması ve TC kimlik numarasının yazılmasıdır. Bunların yapılmasının ardından 4421’e mesaj olarak gönderilmesi gereklidir. Sonrasında cep telefonuna doğrulama mesajı gelmektedir. Bu mesajın gelmesi, başvurunuzun alındığını göstermektedir. Kredi kartı başvurusu yapacak olanların şubelere kimlik kartını ve maaş bordrosunu götürmeleri gereklidir. Yapı kredi’nin verdiği World kart salısız avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlardan en fazla bilineni ise alışverişlerdeki taksit uygulamasıdır. Ayrıca önemli miktarda World puan vermesi de bir başka avantajdır. Bu World puanlar alışverişlerde nakit kullanılabilmektedir. Bu sayede alışverişte daha az ödeme yapılması mümkündür. Ayrıca World kart üzerinden nakit avans da çekilebilmektedir

Yapı Kredi Ek Kart

World kart çiçin ailenin diğer bireylerinin kullanabilmesi amacıyla ek kart başvurusu da yapılabilmektedir. Ek kart başvurusu yapılabilmesi için cep telefonunun SMS bölümüne “EKKART” yazıp boşluk bırakılmalı ve TC kimlik numarası yazılarak 4454’e SMS gönderilmelidir. Yapı kredi World kard kredi kartının şubeye gelmesi istendiğinde 10 iş günü içerisinde teslim alınabilmektedir. Kartın ev ya da iş yeri adresine istendiğinde bu sürenin biraz daha uzayabileceği bilinmelidir. Yapı Kredi World kart başvurusu sonrasında kargonun durumuna göre kartın 28 gün içinde ulaştığı unutulmamalıdır.

- Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Borç Sorgulama Nasıl Yapılır? Yapı Kredi Borç Öğrenme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir