Ana sayfa / Banka / Yapı Kredi Bankası / Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Yapı kredi kredi kartı başvuru sorgulama işlemi için Yapı Kredi bankası tarafından oldukça iyi bir hizmet sunulmaktadır. Sunulan bu hizmet sayesinde, Yapı Kredi kredi kartı başvuru sonucunu kolayca sorgulayabilirsiniz. Bankalar, kişilerin aylık olarak harcamama yapabilmeleri ve sonraki ay içerisinde ödemeleri veya taksitlendirme yapabilmeleri için kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Kredi kartları sayesinde hemen herkes kolayca ihtiyaçlarını taksitlendirme işlemi yapabilir. Yapı Kredi bankası kredi kartı hizmetine başvuru yaptıktan sonra, başvurunuzun durumunu öğrenmek istiyorsanız tamamen ücretsiz bir şekilde, saniyeler içerisinde başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey bir bilgisayar ve internet bağlantısı.

Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama Ekranı

World kredi kartı başvuru sorgulama işlemini yapmak için aşağıda yer alan aşamaları sırasıyla uygulamanız yeterli olacaktır. Sonrasında karşınıza yaptığınız kredi kartı başvurusu için detaylar gelecektir. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu sorgulama için yapılması gerekenler:

  • Buraya tıklayarak World Kart başvuru sorgulama ekranına erişin.
  • Sonrasında başvuru yaparken girişini yaptığını TC kimlik numarasını girin.
  • Son olarak yine başvuruda kullandığınız cep telefonunu tuşlayın ve güvenlik kodunu da girip, şartları kabul ederek; “Devam” tuşuna basın.

Bu aşama sonrasında Yapı Kredi başvurusu sonucu sorgulama ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu ekran aracılığıyla kredi kartı başvurunuzun ne durumda olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Eğer bir bilgi görünmüyorsa, henüz başvurunuz kayıt altına geçirilmemiş olabilir. Eğer azami bekleme süresi de geçtiyse, 0850 222 0444 numarasını arayarak Yapı Kredi çağrı merkezinden destek alabilirsiniz.

Yapı Kredi World Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Bildirilir?

Yapı kredi World kredi kartı sonucu hemen her bankada olduğu gibi, SMS yoluyla ilgili başvuru telefonuna gönderilmektedir. Bu sonuca göre tarafınıza banka yetkilileri sesli arama yoluyla dönüş yapacaktır. Kredi kartı başvuru sonucu eğer olumsuz çıktıysa ve Yapı Kredi bankası size kredi kartı vermeyeceğini bildirdiyse bunun birkaç temel sebebi bulunmaktadır. Kredi puanının düşük olması, gelirin düşük olması ve kredi kartı sayınızın fazla olması temel kredi kartı almanıza engel olabilecek unsurlar arasındadır. Kredi kartı sonucunuz tarafınıza bildirilirken, kredi kartınıza neden onay verilmediği de eklenecektir.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Başvurusu Yapı Kredi'de Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde yapı kredi world kart başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir