Ana sayfa / Banka / Ziraat Bankası / Ziraat Bank Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bank Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat bank kart bakiye sorgulama konusunda sizler için birkaç alternatif yol sunacağız. Gerek memur olup maaşını Ziraat Bankası üzerinden alanlar, gerekse de geçmiş dönemlerde burs aldıkları kartın bakiyesini merak eden öğrenciler için Ziraat Bankasının bakiye servisleri büyük önem arz ediyor. Kartlarımız günlük hayatta neredeyse her şeyimiz haline geldi. Gerek harcama alışkanlıklarımız üzerinde oluşan değişimler, gerekse de bu süreçte kazandığımız kampanya puanları nedeniyle çok farklı noktalara eriştik diyebiliriz. Bu nedenle kartlarımıza daime %100 hakim olmak ve sahiplenmek istiyoruz. Bu oldukça haklı bir durum. Gelişen teknoloji sizlerin her zaman “bakiye sorgulama” için ATM’lere gitmesine mani olabiliyor. Oturduğunuz yerden Ziraat bank kart bakiye sorgulama işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bu süreçte sizler ile Ziraat bankası iletişim merkezlerini kullanacağız. Bu sayede hiç zorlanmadan banka kartınızın bakiyesini görebilirsiniz.

Bu süreçte sizlerin yapması tek önemli unsur telefon numarasını ayarlamaktır. Veli kontrolünde olan yani burs kartı olarak kullanılan Ziraat Bank kartlar için geçerli telefon numarası genellikle veli adına kayıtlıdır. O kişinin üzerinde bir başka Ziraat hesabı, kartı veya kredi kartı varsa bu durumda o telefondan sorgulama yapamazsınız. Bu gibi durumlarda Ziraat bank kart bakiye sorgulama işlemi için kendi telefonunuzu karta tanımlamanız gerekir. Bunu yapmak için Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayın ve şunları uygulayın:

 1. 444 0 000 numarasını arayın,
 2. TC girin istemiyorsa söylenen ismin size ait olduğunu kontrol edin,
 3. Sonra “1” tuşuna basın
 4. Son olarak “6” tuşuna basın.

Bu aşamadan sonra direkt müşteri temsilcisine bağlanmış olacaksınız. Burada telefon numarası değişikliği yapmak istediğinizi belirtin. Ziraat bank kart bakiye sorgulama sürecinde sizden annenizin kızlık soyadı da istenecektir. Bilginizin olması çağrının daha hızlı sonuçlanması sebebiyet verir.

4747 SMS İle Ziraat Bank Kart Bakiye Sorgulama

Ziraat bankası bank kart bakiye sorgulama işlemi için en kolay alternatif hiç şüphesiz SMS ile sorgulama yapmaktır. SMS ile bakiye öğrenme sürecinde sizlere ekstra bir ücret yansıtılmaz. Buna ek olarak operatör firmanız tarafından tarafınıza tanımlanan SMS hakları üzerinden düşüş yapılır. Bu sayede normal bir mesaj göndermiş gibi hiçbir ücret ödemeden bakiyenizi öğrenirsiniz. Ziraat Bankası SMS ile bakiye sorgulama işlemi için yukarıda belirtilen işlem yapılmış ve kart numarasının tekile çıkarılmış olması gerekir. Bir kişinin birden fazla kartı, kredi kartı veya hesabı varsa bu durumda 4747 üzerinden sorgulama yapılamaz. Tek bir numara çıkarılan banka kartları için sorgulama yapmak için aşağıdaki yönergeleri uygulayın:

 • Telefonunuzun SMS bölümünü açın,
 • Bakiye yazın,
 • 4747’ye gönderin.
 • Cevap aynı dakika içerisinde telefonunuza gelecektir. Örnek SMS aşağıda yer almaktadır.
Ziraat Bankası bank kart bakiye sorgulama SMS ile örnek mesaj tablosu.

Ziraat Bank Kart Bakiye Sorgulama 444 0 000 Numarasını Arayarak Yapılabilir!

Ziraat bankası bünyesinde bulunan hesabınızın bakiyesini sesli olarak dinlemek isterseniz 444 0 000 numaralı çağrı merkezini aramanız yeterli olacaktır. Burada size ait tüm bilgilerin sunulduğu ve müşteri temsilcilerinin bulunduğu bir bilgi ortamı sunulur. Bu çağrı merkezi üzerinden hemen her türlü Ziraat bankasına bağlı bankacılık işleminizi yapabilir, yine aynı şekilde Ziraat Bank kart bakiye sorgulama işlemini de ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Telefondan arama yaparak Ziraat Bank Kart bakiye sorgulama için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. İşte yapılması gereken adımlar şu şekildedir:

 • 444 0 000 numarasını arayın.
 • Ana menüden “2” tuşuna basın,
 • Sonrasında “1” tuşuna basın,
 • Sonrasında ilgili kartın şifresini tuşlayın,
 • Hesabınıza ait İBAN bilgisi okunur ve bakiyeniz de sonuna eklenir.

Bu sayede tamamen ücretsiz olarak hesabınızda ne kadar para olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Ziraat bank kart bakiye sorgulama işlemi için illa ki ATM kuyruklarına girmenize gerek yok. Bu iki basit yöntemle sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca bu yukarıda yer alan bakiye sorgulama yöntemlerini 18 yaş altı kullanıcılarda kolayca yapabilirler. Bundan sonra anlatacaklarımız ise ne yazık ki 18 yaş üstü müşteriler için geçerli yöntemlerdir. Bu konuda dikkatli olmanız gerekir.

Ziraat Bankası Bank Kart Bakiye Sorgulama : İnternet Bankacılığı ve Ziraat Mobil

Ziraat bankası müşterilerinin bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeleri için birçok farklı olanak sunmaktadır. Bu olanaklar arasında yer alan mobil ve internet şubeleri üzerinden de bakiyelerinizi kolayca görüntüleyebilirsiniz. Her iki platform içinde sisteme giriş yaptığınız ilgili tuşlara basarak şifre alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sistem üzerinden şifre almakta zorlanıyorsanız 444 0 000 numarasını arayın ve ana menüden “İnternet Bankacılığı” sekmesine girerek şifre alma menüsüne girin. Orada size ait şifreniz verilecektir. Sonrasında gerek internet, gerekse de mobil şubeye aldığınız şifre ile giriş yapabilirsiniz. Ziraat Bank kart bakiye sorgulama işlemi için her iki platformda da ilgili hesabın bakiyesi, varsa borç durumu açıkça görülmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Bağlanma Yöntemi başlıklı makalemizde ziraat bankası müşteri temsilcisi, ziraat bankası müşteri temsilcisine bağlanma ve ziraat bankası telefon bankacılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir