Ana sayfa / Banka / Ziraat Bankası / Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir?

Ülkemizde en çok tercih edilen bankaların başında gelen Ziraat Bankası, kredi kartı borçlularına özel ihtiyaç kredisiyle gündemdeki yerini korumaktadır. Özel bir uygulama olan Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi kapsamında uygun faiz oranlı kredilerden yararlanabilirsiniz. Elbette bu faiz oranları 12 aydan başlayarak 60 ay vadeye kadar çıkabilmektedir. Bu kapsamda 2019 uygun ihtiyaç kredileri kapsamında Ziraat Bankası’ndan ilk adım atılmış oldu.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Sunulan bu yeni hizmet ile beraber tüm kredi kartı borçluları hizmetten yararlanabilmektedir. Elbette Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi faiz oranları da merak konusu olmuştur. Öncelikle krediye başvuru yapmak için banka şubesine gitmeniz yeterlidir. Talep edilecek olan belgelerin hazırlanmasıyla beraber diğer bankalara olan kredi kartı borcunuz çok uygun faizlerle Ziraat Bankası tarafından kapatılacak ve tek çatı altında toplanmış olacaktır.

Günümüzde kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan çok sayıda tüketici vardır. Bu nedenle Ziraat Bankası da bu tüketicilerin ihtiyaçlarına yanıt verecek özellikte bir uygulama başlatmıştır. Birleştiren ihtiyaç kredisi adı altında sunulan bu uygulama hakkındaki detaylar yazımızın devamında sizlerle paylaşılmıştır.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Söz konusu uygulamada standart ihtiyaç kredilerine göre gerçekten uygun faiz oranları sunulmaktadır. Bu kapsamda 12 ile 24 aylık vadede %1,10, 24 ay ile 60 vade arasında ise %1,20 faiz oranlarından hizmet alınabilmektedir. Bununla beraber aşağıda 10 bin, 20 bin ve 30 bin TL için özel olarak hesapladığımız kredi miktarları ve aylık ödenecek tutarlar paylaşılmıştır.

İlk olarak 10 bin TL ve 12 aylık vadede geri ödeme tutarına 872 TL eklenmektedir. Ayrıca aylık ödeyeceğiniz tutar 906 TL olacaktır. 20 bin TL için ise 12 ayda 1813 TL’lik ödeme yapmanız gerekecektir. Geri ödeme tutarı ise 21 bin 757 TL’dir. Eğer 30 bin TL’yi 12 aya bölmek isterseniz aylık taksit tutarı 2719 TL olacaktır. Toplam geri ödeme tutarı ise 32 bin 635 TL’dir.

10 bin TL’yi 24 ay vade ile almak istediğinizde aylık 488 TL, 20 bin TL için 977 TL ve 30 bin TL için 1466 TL aylık ödeme yapmak durumundasınız. Aslında bu rakamlar Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi hizmetinin ne kadar uygun faiz oranlarıyla sunulduğunu da göstermektedir. O halde Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi araştırması yaptığınız zaman faiz oranlarını da karşılaştırabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada? başlıklı makalemizde Konut Kredisi Faiz Oranları ve Ziraat Bankası Konut Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir