Ana sayfa / Krediler / İhtiyaç Kredileri / Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri ve Başvuru

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri ve Başvuru

Bankalar, müşterilerine ihtiyaçları ve talepleri için kredi verirler. İhtiyaçlar için adı üstünde “ihtiyaç kredisi” çekmeniz gerekecektir. Piyasanın en geniş ihtiyaç kredisi kampanyasını sunan Ziraat bankası, diğer bankalardan farklı olarak kredi limiti ve vade oranlarında büyük fırsatlar sunmaktadır. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi için illa ki Ziraat Bankası müşterisi olmanıza gerek yoktur. Bu bankadan kredi çekebilmek için tek ihtiyacınız olan şey mantıklı bir kredi notu olacaktır. Kredi notunuz yeterli seviyedeyse ve kredi çekebilmek için yeterli borç kotanız varsa, Ziraat bankasından kredi çekebilirsiniz. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi özellikleri arasında en çok ilgimizi çeken unsur, hiç şüphesiz kredinin üst limiti oldu. Ziraat bankasından 100.000 TL tutarına kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Sanki konut kredisi gibi değil mi?

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi için illa ki şubeye gitmenize gerek yoktur. Bu noktada internet şubesi üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Eğer hali hazırda Ziraat Bankası müşterisi iseniz, kredi başvurusu yapmanız çok daha kolay olacaktır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi aslına bakılırsa öyle çok da ayrıcalıklı bir özelliğe sahip değildir. Küçük ihtiyaçlarınız için ihtiyaç kredisi arıyorsanız, Ziraat bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredisi olanağını değerlendirebilirsiniz. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi özellikleri şu şekildedir:

  • Ödeme seçenekleri serbest ve kişiye özel olan bir kredidir.
  • 48 aya kadar vade hakkınız bulunmaktadır.
  • 100.000 TL’ye kadar limiti bulunmaktadır.
    • 100.000 TL ihtiyaç kredisi çekmek için geçerli bir sebebiniz olmalıdır. Eğer bu miktar gibi ciddi bir meblağa ihtiyacınız varsa, ev almak için daha uygun faizli konut kredisi çekebilir; sonrasında satarak parayı elde edebilirsiniz. Sancılı bir süreçtir ancak yüksek faiz ödemekten yine de iyidir diye tahmin ediyorum.
  • Kredi tutarı ve vade sayısı değişse bile %1,49 oranında faiz uygulanmaktadır.
  • Bu kredinin çekilmesi durumunda; kişi krediyi ödeyinceye kadar, “Hayat Sigortası” yapılmaktadır.
  • Teminat gösterilmesi zorunludur. (kefil veya taşınmaz)

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvuru işlemi için ilk alternatifiniz sizlerin de bildiği üzere herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gitmektir. Eğer şubeye gitmek için zamanınız yoksa internet üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat bankası ihtiyaç kredisi başvuru ekranı üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Bu başvuruyu yapmanın herhangi bir ek ücreti bulunmamaktadır. Tarafınıza başvuru nedeniyle banka yetkilileri tarafından dönüş yapılacaktır. Banka tarafınıza ortalama 5 iş günü içerisinde geri döner. Eğer onaylanırsa kimlik, gelir belgesi ve diğer belgeler ile şubeye gelmeniz istenecektir.

 

 

- Bir önceki yazımız olan Emeklilere Kredi Veren Bankalar 2018 başlıklı makalemizde emekli kredileri ve emekliye kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir