Ana sayfa / Banka / Ziraat Bankası / Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Düşük faiz oranlarıyla dikkat çeken Ziraat Bankası’ndan konut kredisi de alabilirsiniz. Her tüketici bu yüzden Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları araştırması yaparak bankaya başvuruda bulunabilir. Vade gün sayısı da oldukça yüksek olan bu bankayla ilgili genel bilgileri yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

2019 Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

120 ay vadeye kadar konut kredisi sunan bankanın faiz oranı %1,88’dir. Konut kredisi faiz oranlarının güncellenmesiyle beraber diğer bankaların da faiz indirimine gittiğini söyleyebiliriz. Öte yandan Ziraat Bankası kredi hesaplama işlemi yaparak aylık ne kadar ödeme yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Konut kredisinde gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilmektedir. Bu süreç her bankada uygulandığı için tüketicilerin bütçesine göre ödeme kolaylığı sağlaması gerekmektedir. Geciken ödemelerde de ipotek durumu söz konusu olduğu için satın alacağınız eve banka tarafından icra gönderilebilir. Ek olarak Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları dışında alacağınız krediyle beraber konut, zorunlu deprem ve hayat sigortası yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Kanalları

Bankaya yapacağınız başvuruların farklı kanallardan gerçekleştirilebildiğini unutmayın. Tüm şubelerden yapabileceğiniz bu başvuruları ayrıca web sitesi, Ziraat mobil uygulaması, ATM’ler, çağrı merkezi ve internet şubesinden tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Belgeleri

Başvuru belgeleri genel olarak her bankayla aynıdır. Özellikle de konut kredilerinde satın alınan evin ipotek edilmesi için bazı ek belgeler talep edilebilmektedir. Bu süreçte hazırlanması gereken belgeler aşağıdaki gibidir;

  • Nüfus cüzdanı, pasaport fotokopisi ya da sürücü belgesi
  • Başvuru formu
  • Gelir belgesi (Çalışma durumuna göre)
  • Tüzel kişiler ya da ortakları için şirkete ait olan ana sözleşmenin yer aldığı ticaret sicil gazetesi
  • Serbest meslek çalışanları için bağlı oldukları kuruluştan alınacak üyelik belgesi fotokopisi
  • Şube tarafından talep edilebilen diğer belgeler
  • Satın alınmak istenen evin tapu belge fotokopisi

Bu belgeleri hazırlamadan önce dilerseniz size en yakın Ziraat şubesine giderek daha kapsamlı bilgiler alabilirsiniz. Aynı zamanda Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları hakkında da güncel olan bilgilere bu şekilde erişmeniz mümkündür. Ya da sitemizi düzenli ziyaret ederek tüm gelişmelerden haberdar olmaya devam edebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir? başlıklı makalemizde Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi ve Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir