Ana sayfa / Banka / Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası kredi hesaplama işlemini yaparak, Ziraat bankası bünyesinde yer alan kredilerin ne durumda olduğunu görebilirsiniz. Bir krediyi kullanmadan önce, kredinin size nasıl yansıyacağını bilmeniz çok faydalı olacaktır. En azından şubeye kredi başvurusu için gittiğinizde, karşınıza nelerin çıkacağını görebilirsiniz. Her bankada olduğu gibi Ziraat bankasında da kredilerin önceden hesaplanmasını sağlayan bir kredi hesaplama ekranı bulunmaktadır. Bu ekran üzerinden hemen herkes, ücretsiz bir şekilde sorgulama yapabilmektedir.

Ziraat bankası bünyesinde yer alan krediler tam anlamıyla hesaplanabilmektedir. Kredi çekmek günümüz şartlarında oldukça ciddi bir olaydır. Bu nedenle iyi bir araştırma yapmalı ve bizler gibi kıymetli yorumcuların uyarılarını dikkate almalısınız. Ziraat bankası kamu desteği odaklı olarak çalışan bir banka olduğundan, oldukça uygun oranlarda faizler sunmaktadır. Ziraat bankası kredileri hesaplama konusunda sizlerde fark edeceksiniz. Yapılan bu hesaplamalar sadece taslak teşkil etmektedir. Yasal bir geçerliliği yoktur ve bu veriler üzerinden hak iddia edilemez. Ziraat bankası kredi konusunda size farklı tablolar sunma hakkına sahiptir.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Ekranı

Ziraat bankası üzerinden yapacağınız sorgularda hemen her türlü krediyi görebilirsiniz. Ziraat bankası kredi sorgulama bünyesinde sorgusunu yapacağınız tüm kredilerin listesi şu şekildedir:

 1. Çalışanın artısı tüketici kredisi
 2. Emeklinin artısı tüketici kredisi
 3. Tüketici kredisi
 4. Tüketicinin ürün paketi
 5. Taşıt diğer ürün paketi
 6. Taşıt Kredisi Kaskolu
 7. Taşır Kredisi Kaskosuz
 8. Taşıt Ürün Paketi
 9. Çalışanın Artısı Konut Kredisi (ve çeşitleri)
 10. Emeklinin Artısı Konut Kredisi (ve çeşitleri)
 11. Konut ürün paketleri

Ziraat bankası kredi hesaplama ekranı üzerinden yukarıdaki tüm krediler için sorgulama yapabilirsiniz. Yapılan bu sorgulamada kredi tutarı, vade, faiz ve taksit tutarı ortaya çıkacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yukarıda yer alan linke tıkladıktan sonra istediğiniz kredinin özelliklerini girmeniz hesaplama yapmanız için yeterli olacaktır. Bu ekranda yer alan krediler devamlı olarak Ziraat Bankası kampanyalarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle son güncellemeleri de buradan takip edebilirsiniz. Ziraat bankası kredi hesaplama için mobil uygulamadan, hesaplama araçlarına da girmeniz yeterli olacaktır. Oradan da yine aynı şekilde hesaplama yapılabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Otomatik Ödeme Talimatı Nedir? başlıklı makalemizde otomatik ödeme faizi ve otomatik ödeme talimatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir