Ana sayfa / Banka / Ziraat Bankası / Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi Özellikleri

Ziraat Bankası her geçen gün yeni bir kredi türüyle karşımıza çıkmaktadır. Ancak uzun süredir Ziraat Bankası tüketici avans kredisi özellikleri konusunda araştırma yapan tüketicilerin olduğu biliniyor. Bizler de bu konuyla ilgili tüm detayları paylaşmak üzere sizlere kapsamlı bilgiler sunuyor olacağız. Bankanın daha pek çok kredi türünde başarılı bir şekilde hizmet verdiği de unutulmamalıdır.

Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi

Ziraat’te yatırım aracınız ya da vadeli ve vadesiz bir hesabınız var ise 6 aya kadar vade imkanı sunan bu krediden yararlanabilirsiniz. Yapacağınız başvuruların yanı sıra Ziraat Bankası tüketici avans kredisi özellikleri daha çok dikkat çekmektedir. Bu özellikler;

  • Ödemeli veya tek taksitli kullanılabilmesi
  • 6 aya kadar vade seçeneğinin bulunması
  • Hayat sigortasının zorunlu olmaması
  • Teminat olarak Ziraat nezdinde olan yatırım fonlarının rehin alınması şeklinde sıralanmaktadır.

Yatırım fonları arasında YP Mevduat Hesabı, Vadeli TP, Vadesiz TP, Repo, Devlet Tahvili, Eurobond ve Hazine Bonosu gibi seçenekler bulunmaktadır.

Tüketici avans kredisi çekmek için gerekli olan bazı belgeler de vardır. Her bankada olduğu gibi başvuru formu, nüfus cüzdanı ya da pasaport ve sürücü belgesi ile beraber başvurularınızı yapabilirsiniz. Ek olarak nakit, teminat karşılığı olarak kullandırıldığı için kısa sürede hizmet alabileceğinizi unutmayın.

Bu krediyi alabilmek için öncelikle Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekiyor. Vade süresi en çok 6 ay olan kredide hem ödemeli hem de vadeli işlemler yapılabilmektedir. Bu nedenle aylık gelirinizi gösteren belgenin yanı sıra gerekli olan diğer belgeleri hazırlayarak hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası, 1863 yılında kurulmuştur. Haliyle Türkiye’nin en eski bankalarından biri olmakla beraber binlerce şube ve ATM ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bankanın toplam varlığı ise 13 bin 540 milyar TL’yi bulmaktadır. Tüketici avans kredisi aslında diğer bankalarda farklı isimlerle adlandırılsa da Ziraat Bankası tüketici avans kredisi özellikleri bakımından son derece uygun bir kredi türü olarak biliniyor. Sadece Ziraat müşterilerinin yararlanabildiği bu kredi çoğu zaman Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ile karıştırılmaktadır. Ancak bankayla iletişime geçtiğinizde bu kredilerin farklı olduğunu anında görebilir ve gerekli başvuru sürecine dahil olabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir? başlıklı makalemizde Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi ve Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir