Ana sayfa / Banka / Ziraat Bankası / Ziraat Borcumu Nasıl Sorgularım?

Ziraat Borcumu Nasıl Sorgularım?

Ziraat Bankası kredi kartı kullanıcıları, Ziraat borcumu nasıl sorgularım? sorusunun cevabını ararken kredi ürünü kullananlar da aynı soruyu sormaktadır. Ziraat Bankası borç sorgulama işlemi için farklı yollar vardır ve bunlardan birisi kullanılarak borç dökümü görülebilmektedir. Ziraat borç sorgulaması için başta internet bankacılığı olmak üzere SMS, telefon, mobil, ATM’ler ve şubeler kullanılabilmektedir. Borç sorgulama yapmak için TC kimlik numarası ya da banka müşteri numarasının olması yeterlidir. 5 yöntemde de bu numaralarla borç sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Ziraat SMS ile Borç Sorgulama

Ziraat SMS ile borç sorgulama, cep telefonundan 4747’ye kısa mesaj gönderilmesi ile yapılabilmektedir. Ancak SMS bankacılığının kullanılması için telefon numarasının Ziraat kayıtlarında olması gereklidir. Aksi takdirde SMS ile borç sorgulanması mümkün değildir. Cep telefonu numarasının kaydedilmesi ile şubeye gitmeye gerek kalmadan 7 gün 24 saat borç sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Ziraat İnternet ile Borç Sorgulama

Ziraat borç sorgulama işlemlerinin yapılabileceği internet bankacılığı için şifre edinilmelidir. İnternetten Ziraat borcumu nasıl sorgularım? denildiğinde müşteri numarası ya da kimlik numarası ile internet bankacılığı şifresi ve sonrasında SMS’e gelen parola girilmelidir. Müşteri numarası bilinmiyorsa öğrenilmelidir. Bunun için Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesi üzerinden bireysel işlemler tıklanmalı, burada yer alan “müşteri numaramı unuttum” bölümüne giriş yapılmadır. Müşteri numarası sorgulaması sırasında TC kimlik ve cep telefonu numarası istenmektedir. Bu bilgilerin girilmesinin ardından müşteri numarasına ulaşmak mümkündür. Aynı menüden şifre ve parola işlemleri de yapılabilmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından internet bankacılığına giriş yapılmalıdır. Sayfada borç sorgulama menüsü vardır ve bu menüden geçmiş ve gelecek tüm borçların sorgulanması söz konusudur.

Ziraat Borç Öğrenme

Ziraat borç öğrenme hizmeti, internet bankacılığının yanı sıra ATM’lerden, telefon bankacılığından da sunulmaktadır. Ek olarak SMS bankacılığından ve Ziraat Bankası şubelerinden de hizmet alınabilir. Bu kanallardan herhangi birisini kullanmak, Ziraat borcumu nasıl sorgularım? sorusunun cevabını vermektedir. Ziraat Bankası’nın 444 0 000 numaralı müşteri hizmetleri birimi aranarak bor sorgulaması yapılabilmektedir. SMS ile sorgulama yapmak için markası ve modeli ne olursa olsun tüm cep telefonlarından 4747’ye kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir.

- Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredileri Faiz Oranları 2019 başlıklı makalemizde 2019 Ziraat Bankası Kredileri Faiz Oranları ne kadar ve Ziraat Bankası Kredileri Faiz Oranları 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir